آموزش اکسل

 
آشنایی با اکسل ( مقدماتی تا پیشرفته )

ساخت بنر . لوگو و لینک باکس رایگان

نویسنده : zanb - ساعت ۱٢:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٢/٢٥
 

آشنایی با محیط نرم افزار Excel (بخش اول) کلیک کنید

شروع کار با نرم افزار Excel (بخش دوم) کلیک کنید

سلول ها در Excel (بخش سوم) کلیک کنید

وارد کردن داده در Excel (بخش چهارم)کلیک کنید

فرمول نویسی در Excel (بخش پنجم) کلیک کنید

فرمت دادن به خانه های کاربرگ در Excel (بخش ششم) کلیک کنید

گرافیک در نرم افزار Excel (بخش هفتم) کلیک کنید

رسم نمودار در Excel (بخش هشتم) کلیک کنید

 

 

 

 

راهنمای مقدماتی استفاده از نرم افزار صفحه گسترده

 

 

EXCEL

 

 

 

 

 

 

علی توضیح


 

 

 

مقدمه

شاید کمتر کسی فکر می کرد که روزی اطلاعات اینقدر مهم و حیاتی باشد که کسب و مدیریت آن یکی از نشانه های قدرت در هر جامعه محسوب گردد . جهان اطراف ما ، مالامال داده های خام و بی معنی است که با ایجاد ارتباط بین آنها ، اطلاعات مورد نیاز حاصل می گردد ، روش های حصول و استفاده از این اطلاعات را تکنولوژی اطلاعات یا فناوری اطلاعات ( IT )   می نامیم. جهت دهی به این اطلاعات ، موجبات ایجاد علم ، را فراهم می کند . اما مخزن علم بودن نیز به تنهایی کمال را به ارمغان   نمی آورد ، چه بسیار پزشکان متخصص قلب که هنگام نوشتن مقاله مضرات دخانیات ، سیگار خود را با ولع دود  می کنند . این افراد کسانی هستند که علیرغم داشتن علم به آن عمل نمی کنند و در اصطلاح خردمند نیستند .

یکی از سریعترین روش های  کسب اطلاعات در عصر جدید استفاده از رایانه و ابزارهای مرتبط با آنست .شاید به جرات  می توان گفت که  نرم افزار اکسل که یکی از اجزای مجموعه نرم افزارهای آفیس می باشد ، بهترین ابزار جهت نگهداری ، مدیریت و تحلیل داده ها در سطوح متوسط است . راحتی کار با اکسل ، آنرا به یک وسیله همگانی در بخش مدیریت دادهها تبدیل نموده است .

مجموعه حاضر که مروری است کوتاه به محیط و امکانات این  نرم افزار صفحه گسترده قدرتمند، چکیده منابع معتبری چون راهنمای جامع اکسل 2000 ترجمه آقای محمد حسن مهدوی و کتاب راهنمای جامع EXCEL XP ترجمه آقای امیر حسین رضوی است .

بخش اول

 

آشنایی با محیط و توانایی های

 

EXCEL